II Zlot Autobusów Zabytkowych
W dniach 12-13.06.2026 (piątek-sobota) w Rzeszowie odbędzie się II Zlot Autobusów Zabytowych. W tegorocznej edycji organizatorem zlotu będzie MPK Rzeszów. Miejski Zakład Komunikacji w Nysie został zaproszony na zlot ponieważ posiadamy w taborze prawdziwą perełkę - Autosan A1010M - jedyny taki egzemplarz nadal kursujący na liniach regularnych.
Autosan A1010M będzie w Rzeszowie nie tylko paradował, ale także kursował na liniach 81 (Baligrodzka - Lubelska MPK) oraz 82 (Pienińska - Lubelska MPK). Autobus rozpocznie kuroswanie o godzinie 15:45 na Lubelskiej MPK i będzie kursował w stronę Pienińskiej, a skończy o 22:10 kursem z Pienińskiej do Lubelskiej MPK. Za kierownicą nyskiego Autosana zasiądzie dwóch najbardziej doświadczonych kierowców z MZK Nysa.
